• S današnjom nedjeljom započinjemo Veliki tjedan u kojem će mo proslaviti najveća otajstva našega otkupljenja – Kristovu muku, smrt i uskrsnuće. Kako je najavljeno večeras nema sv. Mise u župnoh crkvi. U 17:00h u podnožju brda Križ započet će mo s pobožnosti Križnog puta a potom slaviti sv. misu.
 • Na Veliki ponedjeljak, utorak i srijedu sv. Mise su jutranja u 7:15h i večernja u 17:00h.
 • Na Veliki utorak je 2/13 utoraka na čast sv. Anti. Prije večernje sv. mise molimo pobožnost sv. Ante kao našu pripravu za proslavu patron župe. Sv. misu će slaviti vlč. Josip Jelić, župnik i čuvar svetišta sv. Lopolda Mandića u Maglaju.
 • Na VELIKI ČETVRTAK započinje sveto Vazmeno trodnevlje. Veliki Četvrtak je dan kada je Isus ustanove sakramente sv. Euharistije i Svećeničkog reda. Misa večere Gospodnje je u 18:00h. To je dan kad nam Krist sebe ostavlja kao trajni znak svoje prisutnosti među nama u prilikama kruha i vina.
 • Na VELIKI PETAK je zapovijedni post i nemrs. Obredi Velikog petka(otkrivanje, klanjanje i ljubljenje križa) počinju u 17.00h. U 21:00h je Križni put od KŠC-a do župne crkve gdje će mo pobožnost završiti Gospinim plačem. Ponesite sa sobom svijeće ili baklje. Molim vas da ne miješate važnost obreda Velikog petka i pobožnosti Križnoga puta. Obredi Velikog petka su daleko važniji. Idealno bi bilo kad bi ste mogli taj dan izdvojiti vremena pa sudjelovati i na obredima Velikog petka i na pobožnosti Križnoga puta.
 • VELIKA SUBOTA je dan šutnje i Crkva ostaje uz Kristov grob razmatrajući njegovu muku i ne slavi sv. Euharistiju do vazmenog bdijenja. Na Veliku subotu vazmeno bdijenje u našoj crkvi je u 23:00h. Dođite na Vazmeno bdijenje da zajedno dočekamo i proslavimo Kristovo uskrsnuće. Tko sudjeluje na misi bdijenja sudjelovao je na misi nedjelje uskrsnuća Gospodinova. Ponesite sa sobomi svijeće na bdijenje. (U subotu se pomijera sat)
 • U suboru je blagoslov uskrsnog jela u 9:00 i 11:00h te u Golubinji u 12:00h. Oni koji su došli ovih dana iz inozemstva, a nisu se ispovijedili, imaju prilku za sv. ispovijed poslije termina blagoslova jela.
 • Iduća nedjelja je USKRS. Sv. mise u župnoj crkvi su u 9,00, 11,00 i 19,00 te u Golubinji u 9,30 sati.
 • Misne nakane možete vidjeti na oglasnoj ploči.
 • Od katoličkog tiska stigao je Katolički tjednik i Glas koncila i Radosna vijest.
 • U ponedjeljak je ispovijed za učenike: od 9,00 do 10,00 i od 14,00 do 15,00.
 • Ovaj tjedan Prvopričesnici će imati probu za svoju prvu pričest: u ponedjelja, utorak i srijedu u 10:00h

Cvjetnica: Nedjelja muke Gospodnje

673 pogleda

Komentiraj